Czcionka
de

Projekty


Photo by Michal Hrabovec / CC BY

Inspiracje dla organizowanych przez Państwa spotkań młodzieży

Alpiniści i wspinacze chętnie pozostawiają jakąś krótką wiadomość, wpisują słowa pozdrowienia lub wiersze do księgi pamiątkowej, znajdującej się na szczycie góry. Nasz Szerpa kolekcjonuje takie wpisy, a następnie prezentuje je wszystkim zainteresowanym. Jeśli ktoś z Państwa nabrał ochoty na wyprawę w krainę edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju (EZR), może zapoznać się tu z przykładami interesujących projektów. Wykorzystywanie sprawdzonych przez innych metod i tematów oraz przykłady udanych projektów mogą być źródłem pomysłów zarówno dla osób doświadczonych w pracy projektowej, jak i dla początkujących, zmotywowanych i ciekawych „wspinaczy”.

Wszystkie projekty zaprezentowane w górskiej księdze pamiątkowej są wspaniałe i niepowtarzalne. Razem z Szerpą chcemy umożliwić Państwu samodzielną organizację takich projektów – nie chodzi tu jednak tylko o powielanie gotowych pomysłów, ale o tworzenie indywidualnych koncepcji. Przedstawione tu projekty są więc impulsami: Niech zrobią Państwo coś podobnego, ale zarazem innego! Niech pozwolą się Państwo zainspirować pozostając autentyczni! Niech będą Państwo innowacyjni puszczając wodze fantazji. Na początku może się to Państwu wydawać trudne, ale po prostu wystartują Państwo z pozycji, w której się aktualnie znajdują – nie tworzą Państwo nowości, ale rozwijają Państwo posiadane już zasoby – działają Państwo w duchu zrównoważonego rozwoju!

A jeśli chcieliby Państwo podzielić się swoimi projektami za pomocą naszej Szerpy, prosimy o kontakt. Bardzo chętnie dodamy nowy wpis do naszej księgi pamiątkowej!