Czcionka
de

Surowce odnawialne

Wyplatasz – wymiatasz

Uczestniczki i uczestnicy wykorzystali potencjał materiału łatwo dostępnego w ich miejscu zamieszkania, połączyli siły i wspólnie, w duchu zrównoważonego rozwoju, stworzyli różne praktyczne produkty. Projekt stał się doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o surowcach odnawialnych i możliwościach ich wykorzystania.

Czytaj więcej

Rzemiosło z przyszłością

Wspólne wykonywanie mebli do szkół pozwoliło uczestniczkom i uczestnikom projektu poznać w praktyce, czym są surowce odnawialne i jak ich wykorzystanie wpisuje się w zasady zrównoważonego rozwoju. Trwały produkt, który powstał będzie przypominać o konieczności łączenia sił w rozpowszechnianiu „zrównoważonych” idei.

Czytaj więcej

Świeży powiew wiatru w Europie

Czy energia odnawialna może być alternatywą dla energii atomowej oraz energii pozyskiwanej z ropy naftowej, gazu ziemnego oraz węgla brunatnego i kamiennego? Uczestniczki i uczestnicy projektu próbowali odpowiedzieć na takie pytania w oparciu o wykłady, filmy, wycieczki oraz praktyczne warsztaty, a także poprzez zbudowanie i wypróbowanie glinianego pieca, solarnej kuchenki polowej i roweru elektrycznego.

Czytaj więcej