Czcionka
de

Wiedza

Wiedza: mapa ułatwiająca orientację przy projektach EZR 

Czy zdarzyło się Państwu kiedyś zgubić – na przykład na wycieczce w górach, w lesie albo w mieście? Taka sytuacja na początku może być nawet ekscytująca, ale im dłużej trwa, tym bardziej robi się nieprzyjemna.

Aby nie przydarzyło się to Państwu podczas spotkania młodzieży, nasz Szerpa przygotował specjalną mapę. Co prawda nie zawiera ona całej jego wiedzy o EZR, ale znalazły się tu ważne szlaki, poziomice i szczyty. Dzięki niej będą Państwo mogli samodzielnie się poruszać.

Mapa z trzema tematami

Pierwszym elementem mapy jest strona poświęcona zrównoważonemu rozwojowi, z definicją tego pojęcia oraz informacją o jego pochodzeniu. Jest tu także model z czterema wymiarami zrównoważonego rozwoju i cele określone przez ONZ.

W części dotyczącej EZR znajdują się informacje na temat tej koncepcji edukacyjnej, jej celu i grupy docelowej. Pokazany jest też związek EZR z edukacją globalną oraz przedstawione są cztery kryteria udanych projektów z zakresu EZR.

W części poświęconej zrównoważonym spotkaniom młodzieży opisane są trzy zasady: dawania przykładu, transparentności  i działania . Znalazły się tu także przewodnik i praktyczna lista kontrolna, którą będą Państwo mogli wykorzystać, przygotowując swoje spotkania.

A teraz: w drogę ku przygodzie!